До Харківського НДІСЕ завітав нащадок засновника інституту

До Харківського НДІСЕ завітав нащадок засновника ХНДІСЕ
До Харківського НДІСЕ завітав нащадок засновника ХНДІСЕ
22.05.2019
22 травня 2019 року до Харківського НДІСЕ завітав нащадок
 
Заслуженого професора Миколи Сергійовича Бокаріуса –
 
Леонід Віталійович Бокаріус
 
Заслужений професор Микола Сергійович Бокаріус – видатний вітчизняний учений, педагог, організатор судово-медичної й криміналістичної експертизи в Україні, фундатор Харківської експертної школи, засновник Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса.
 
Колектив ХНДІСЕ вшановує традиції і пам'ять про людей, які внесли вагомий вклад у становлення та розвиток судової експертизи і криміналістики. 19 квітня відбулося урочисте відкриття пам’ятника Заслуженому професору Миколі Сергійовичу Бокаріусу. Урочисті заходи були продовжені відкриттям міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання судової експертизи і криміналістики», присвяченої 150-річчю з дня народження Заслуженого професора Миколи Сергійовича Бокаріуса. Метою конференції було висвітлення наукової спадщини Заслуженого професора М. С. Бокаріуса, його впливу на становлення судової експертології в Україні, а також дослідження проблем науково-методичного й інформаційного забезпечення судово-експертної діяльності, завдань і тенденцій криміналістики на сучасному етапі розвитку нашої держави. Особливими гостями на заході були нащадки славетного роду професора – його онук - Сергій Віталійович Бокаріус із сином – Миколою Сергійовичем Бокаріусом. Династія Бокаріус налічує вже чотири покоління медиків. Одним із його знаних представників є Леонід Віталійович Бокаріус – кандидат медичних наук та онук Заслуженого професора Миколи Сергійовича Бокаріуса. Леонід Віталійович народився й довгий час жив у Харкові та є палким прихильником нашого міста. Нажаль, життя склалося так, що він був вимушений переїхати з України до Сполучених Штатів Америки. Але думки про Батьківщину ніколи не залишали його серце, адже справжній патріот України, де б він не мешкав, завжди вболіває за свою Батьківщину, захищає її інтереси та відчуває особливе емоційне переживання своєї належності до країни, її мови, традицій. 
 
У ході відвідування інституту гостю розповіли про наукові досягнення та розробки ХНДІСЕ, застосування яких на практиці дозволяє підвищити ефективність судово-експертної діяльності й сприяє ухваленню справедливих та обґрунтованих судових рішень.
 
Візит Л. В. Бокаріуса завершився відвідуванням «Кабінету-музею Заслуженого професора Миколи Сергійовича Бокаріуса» та наукової бібліотеки інституту. Леонід Віталійович щиро подякував керівництву ХНДІСЕ за збереження пам’яті про його славетного пращура та велику роботу з поширення інформації про життя та діяльність М. С. Бокаріуса серед мешканців й гостей нашого міста. Також Леонід Віталійович побажав колективу інституту творчої наснаги та подальших плідних  результатів у важкій праці судових експертів та науковців.
 
У ході візиту директором інституту Олександром Миколайовичем Клюєвим Леоніду Віталійовичу Бокаріусу було презентовано монографічне дослідження, присвячене 150-річчю з дня народження Заслуженого професора Миколи Сергійовича Бокаріуса.
 
На добрий спогад про цю подію були зроблені спільні світлини.